Boszkowo - okolice

 

   Przez jeziora Przemęckiego Parku Krajobrazowego przechodzi bardzo malowniczy szlak kajakowy, który na odcinku Boszkowo - Olejnica - Boszkowo nosi nazwę "szlaku konwaliowego". Ze względu na wyjątkowe walory krajoznawcze oraz wypoczynkowe jest on zaliczany do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Przez Boszkowo i w jego okolicach przebiegają także szlaki pieszo - rowerowe Niebieski szlak i Czarny szlak.

 

 

  Niedaleko znajduje się także Galeria Ptaków w Górsku. W gospodarstwie znajduje się galeria ptaków wyrzeźbionych przez właściciela, występujących w Przemęckim Parku Krajobrazowym. Podglądając przyrodę gospodarz wyrzeźbił w drewnie większość gatunków ptaków, występujących w ww. parku. Przeznaczył jedno z pomieszczeń w swoim gospodarstwie na specjalnie przygotowaną ekspozycję tych rzeźb, udostępniając wystawę gościom i turystom. Podczas oglądania ekspozycji z głośników emitowane są specjalne nagrania odgłosów, jakie wydają ptaki, funkcjonując w naturze.

  W Wolsztynie znajduje się parowozownia z muzeum kolejnictwa. Jest to jedyna działałająca parowozownia w Polsce i jedna z nielicznych na Świecie. Znajduje się tam także muzeum czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

  W razie niepogody można się wybrać na Pływalnię do Leszna. Pływalnia AKWAWIT jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, kąpiel w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie w basenie sportowym lub rekreacyjnym pozwoli zapomnieć Państwu o stresie związanym z dniem codziennym.

  Znajduje się tam: basen rekreacyjny, brodzik, trzy zjeżdżalnie, jacuzzi.
 

Ceny:

 
Osoby dorosłe
od poniedziałku
do czwartku
w godz. 6.00 - 9.00 5,50 zł/os./godz.
w godz. 9.00 - 22.00 8,50 zł/os./godz
piątek w godz. 6.00 - 9.00 5,50 zł/os/godz.
w godz. 9.00 - 22.00 9,00 zł/os/godz.
soboty, niedziele
i święta
w godz. 6.00 - 9.00 5,50 zł/os./godz.
w godz. 9.00 - 22.00 9,50 zł/os./godz.

 

 

Uczniowie szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, studenci studiów stacjonarnych i żołnierze służby zasadniczej
- (dotyczy osób indywidualnych)
Sprzedaży biletów ulgowych dokonujemy
po okazaniu ważnej legitymacji.
od poniedziałku
do piątku
w godz. 6.00 - 9.00 5,00 zł/os./godz.
w godz. 9.00 - 22.00 7,00 zł/os./godz
w soboty, niedziele
i święta
w godz. 6.00 - 9.00 5,00 zł/os./godz.
w godz. 9.00 - 22.00 8,00 zł/os./godz.

 

 

Dzieciom w wieku przedszkolnym pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów przysługuje wstęp wolny

 

Dojazd Z Boszkowa:

  Należy kierować się na Leszno przez Włoszakowice, Jezierzyce Kościelne, Święciechową. Po wjeździe do Leszna należy jechać cały czas prosto, pływalnia będzie po lewej stronie.

Ostatnia modyfikacja tej strony: 20 kwietnia 2006